ĆWICZENIE.

Aby uwolnić umysł, weź swój ulubiony notatnik, notebook czy zwykłą kartkę. Przejdź do cichego miejsca, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał przez kolejne 5 minut — ustaw alarm w telefonie na ten czas.

Zadaj sobie pytanie: co bym zrobił, gdyby strach nie istniał?

Zacznij sobie to wyobrażać. Wyobraź sobie, że nie boisz się odrzucenia, bólu, straty czy śmierci. Jakby strach nigdy nie istniał, a świat stał przed Tobą nieograniczony.

Co byś zrobił? Gdzie byś poszedł? Co powiedziałbyś sam sobie? Co powiedziałbyś innym?

Niech twoja ręka wypisze wszystkie wyobrażenia, słowa i pragnienia, jakie pojawiają się w Twojej głowie. Staraj się notować wszystko — nawet jeśli to, co piszesz, będzie wydawało Ci się przerażające.

Kiedy skończysz, zobacz, co napisałeś. Jakie byłoby twoje życie, gdybyś nie był powstrzymywany przez strach? Zauważ różnicę.

Jak wygląda twoje życie bez strachu? To bardzo ważne byś zauważył różnicę.

Strach jest iluzją umysłu. Łatwo to powiedzieć, wiem. Nie każę Ci jednak wprowadzać tego, co napisałeś w życie, chcę, tylko żebyś pomyślał o strachu jak o iluzji. Ta iluzja istnieje jednak z jakiegoś powodu.

Fakt, że zdecydowałeś się wykonać to ćwiczenie i spojrzeć w głąb siebie oznacza, że masz w sobie odwagę. Odwaga jest tym, co sprawia, że usza się rozwija. Odwaga jest wewnątrz każdego z nas i jest dostępna w każdej chwili — wystarczy tylko chcieć ją wykorzystać.

To naprawdę proste ćwiczenie, które przekracza granice Twojego realnego świata — świata, w którym rządzi nami strach. Możesz wykonywać je, tak często, jak tylko będziesz tego potrzebował. Możesz z czasem odnosić to ćwiczenie do konkretnych aspektów Twojego życia. W ten sposób zbliżysz się do swojego wnętrza, dzięki czemu taki sposób myślenia zacznie wchodzić Ci w nawyk.


You may also like

Leave a Comment